چگونه meta description بنویسیم

نکاتی برای نوشتن اصولی متاتگ توضیحات

احتمالا وضعیت وب فارسی در سال های قبل را به یاد دارید. زمانی که الگوریتم‌های موتورهای جستجو به هوشمندی امروز نبودند و به سادگی با استفاده از روش‌های نامتعارف مثل استفاده از تگ‌های فراوان و غیر مرتبط با مطالب، ورودی های بسیاری از گوگل نصیبمان می‌شد و به همین دلیل بیشتر مواقع هنگام جستجو به سوی سایت‌های غیر مرتبط هدایت می‌شدیم و این موضوع به هیچ عنوان نه برای کاربر و نه برای موتورهای جستجو خوشایند نیست زیرا رسالت موتورهای جستجو این است که نزدیک‌ترین و بهترین نتیجه نسبت به عبارت جستجو شده را به کاربر نمایش دهند.

این روند ادامه داشت تا سرانجام گوگل تصمیم گرفت سایت‌هایی که از تگ‌های زیاد و غیر مرتبط با مطالب استفاده می‌کنند را جریمه کند و همینطور استفاده از متاتگ keyword را بی اثر کرد تا جلوی سوء استفاده‌ی بسیاری از کاربران گرفته شود.

با بی اثر شدن کیوردها توجه همه به سوی متاتگ Description جلب شد و محل جدیدی برای استفاده ی اسپم‌وار از کلمات کلیدی کشف کردند غافل از اینکه الگوریتم‌های گوگل روز به روز هوشمندتر شده و تمامی پارامترها و رفتارهای یک وب سایت را به خوبی زیر نظر دارند و یکی از این پارامترها توضیحات یا Meta Description است. برای بسیاری از کاربران جای سوال است که چگونه دسکریپشن مناسبی بنویسیم و یا اینکه بهتر است در Description از کلمات کلیدی استفاده کنیم یا نه و سوالاتی از این دست.

در حال حاضر بهترین حالت برای نوشتن متاتگ دسکریپشن، جمله ای کامل و دارای معنی و مفهوم با جمله بندی صحیح و مناسب می‌باشد که موجب ترغیب کاربر برای ورود به وب سایت شما و مشاهده‌ی مطلب شود. به همین سادگی!

این در حالی است که بسیاری از کاربران بدون توجه به توصیه‌های موتورهای جستجو و بدون در نظر گرفتن اصول و نکات تجربه کاربری سعی در بهینه سازی بیش از حد وب سایت خود دارند که متاسفانه نه تنها نتیجه بخش نیست بلکه اثر منفی نیز در پی خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *